Az, hogy milyen egy munkásszállón élni, nyilván egyéni vélemény, meg mindenkinek más a probléma egy munkásszállón. Ebben a bejegyzésben arról lesz szó, hogy én hogyan éltem/élhetek egy szállón.
Alapvetően egy otthonülős személy vagyok, akinek a hobbijai megmaradhatnak a négy fal közt és nem muszáj kimozdulni. Szóval, alapesetben ez nem változik akkor sem, hogy ha szállón élem a mindennapjaimat.
1: Nincs főzés
Amikor albérletben lakom, akkor teljesen alap, hogy a szabadidőmben főzök, esetleg sütök. Néhány bejegyzés készült is egy-egy ételről. Amikor 12 órás munkarendben dolgoztam, akkor rendszerint az első szabadnapomon főzőcske napot tartottam, miután bevásároltam.
Viszont, ha munkásszállón lakom, akkor ez a szokás eltűnik. Engem jelenleg valahogy feszélyez az, hogy rajtam kívűl random emberek jelenjenek meg a konyhában, emellett én szeretek ezt-azt csinálni a főzés közben, vagyis pl. szeretem otthagyni főni a rizst, nem pedig nonstop a tűzhely mellett ülni-állni.
Amikor lakótársas albérletben laktam, akkor is jobban szerettem, hogy ha egyedül vagyok a konyhában. (Nyilván, ha egy ismerőssel lennék együtt, másabb lehetne a helyzet.)
2: Ritkább ruhamosás
Ha albérletben laknék, akkor mondjuk heti egyszer menne a mosógép. Viszont szállón a ruhamosós alkalmak ritkulnak. Szerintem szállón lakva a ruhamosás kérdése kötöttebb.
3: Ingyen ruha
Az előbbi két pont nem volt valami túl vidám, pozitív, szóval ideje valami jót is kiemelni a szállós hétköznapokból. Ilyen az, amikor mások a folyosóra/aulába teszik a megunt dolgaikat, rendszerint ruhákat, hogy vigye el más, akinek kell.
...és igazából én is tettem már ki folyosóra olyan ruhákat, amikről úgy gondoltam, hogy nálam csak feleslegesen foglalják a helyet. Így legalább nem a kukában (vagy mellette) landolnak a ruhadarabok, hanem esélyt kapnak arra, hogy másnak hasznosabbak legyenek, mint nekem.
4: Nappali alvás problémás
Alapvetően az ember lehet, hogy nehezebben alszik nappal, mint éjszaka... pedig a munka ezt az alvást sokszor megkívánja. Viszont hiába cserélődik fel az alvás-ébrenlét ideje, a szállón éjszaka van csend és nappal van mozgás.
5: Gitározás
Attól, hogy az ember szállón éli mindennapjait, attól még a zenélés az élete része lehet.
Nyilván, az erősítő az nem állandó társ a gyakorlásban.
6: Beszéd a többi lakóval
Előfordul, hogy egy másik lakóval egy műszakba kerül az ember és egy időben kell menniük buszhoz. Egy-kettővel beszélek, miközben buszra várunk.
Így van esély arra, hogy például szállóval kapcsolatos információt tudjon meg az ember, hogy ha nem annyira beszédes, nem jár le-ki cigizni.
Ez a bejegyzés ennyi lett volna. Köszönöm, ha eddig elolvastad és "találkozunk" a következő posztnál.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.