A Paint nevű program minden Windows-os gépen ott lehet, de figyelmet nem biztos, hogy kap. Ha képszerkesztésről esik szó, akkor előbb lesz elővéve a Photoshop, az Adobe Illustrator. Nyilván, ezen felsorolt programok sokkal többet tudnak, mint a Paint, ez nem is kérdés.
(forrás: Pixabay.com)
Már január első napjaiban felmerült bennem az az ötlet, hogy készítsek egy sorozatot, ami a Paint-ról szól, és arról, hogy miket lehet vele elérni. Tényleg annyira trágya, hogy kukában a helye?
Mit érdemes tudni erről a képszerkesztőről?
- Ilyen képformátumokat kezel: GIF, JPEG, PNG, BMP, TIFF.
- Korábban használt neve: Paintbrush (1985-től 1995-ig)
Mire lehet használni ezt a programot?
Találtam néhány oldalt, ahol szó esik erről a képszerkesztőről. Érdemes elolvasni, leírják, hogy hogyan lehet vonalat rajzolni, hogyan lehet szöveget írni. Itt az egyik link, itt meg a másik.
Miért is foglalkozok ezzel a programmal?
Talán tényleg megvetett rajzolóprogram a Paint, hiszen az első mondatokban jelzett szoftverek nyilván többet tudnak, mint ez. (...És nyilván, pénzbe is kerülnek, ha legálisan akarjuk használni azokat.)
Célom az, hogy bemutassam, mégse kukába való a Windows op.rendszerbe beépített rajzolóprogram. Remélem, ez sikerül.
Ti mit gondoltok, valóban selejtezésre vár a Paint? Ismerkedtetek-e ezzel a programmal infó órákon?
(forrás: Pixabay.com)
Ez a bejegyzés most ennyi lett volna. "Találkozunk" legközelebb. :)
Ha tetszett ez a poszt és kíváncsi vagy, mikor jön a következő, kövesd a Facebook oldalam!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.